Марко Пантани: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 3 години
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
На 14 февруари 2004 година, Пантани бил пронајден мртов во хотел во Римини. Причината е кокаинот. Пантани последниот ден го поминал далеку од семејството и пријателите, заклучен во хотелска соба. Неговата поранешна девојка рекла дека Пантани започнал да зема кокаин во 1999 година кога бил дисквалификуван од Џиро.
 
По неговата смрт, Пантани станал предмет на неколку книги, песни и филмови.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==