Разлика помеѓу преработките на „Света“

Одземени 10 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Личности: clean up, replaced: {{Наведена книга|title=|last=|first=|publisher=|others=Јасмина Дамјановска, Ленина Жила и Филип Петровски (2016). Илинд using AWB
с (→‎Личности: clean up, replaced: {{Наведена книга|title=|last=|first=|publisher=|others=Јасмина Дамјановска, Ленина Жила и Филип Петровски (2017). Илинд using AWB)
с (→‎Личности: clean up, replaced: {{Наведена книга|title=|last=|first=|publisher=|others=Јасмина Дамјановска, Ленина Жила и Филип Петровски (2016). Илинд using AWB)
* [[Ѓорѓија Рало - Скршениот]] — војвода
* [[Оливер Бакрески]] (р. 1971 г.) — универзитетски професор
* [[Стојче Ѓорев Велевски]] — македонски револуционер од [[Македонска револуционерна организација|ВМОРО]].<ref>{{Наведена книга|title=|last=|first=|publisher=|others=Јасмина Дамјановска, Ленина Жила и Филип Петровски (2016). Илинденски сведоштва. том I, дел I.|author=Јасмина Скопје:Дамјановска|author2=Ленина Жила|publisher=Државен архив на Република Македонија|author3=Филип Петровски|year=2016|isbn=|location=Скопје|pages=}}</ref>
* [[Димитрија Анѓелев Милески]] — македонски револуционер од [[Македонска револуционерна организација|ВМОРО]].<ref>{{Наведена книга|title=Илинденски сведоштва том III, дел I.|author=Јасмина Дамјановска|author2=Ленина Жила|publisher=Државен архив на Република Македонија|author3=Филип Петровски|year=2017|isbn=|location= Скопје|pages=}}</ref>
<!--== Култура и спорт ==-->