Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додадени 13 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Теарце → општина=Теарце using AWB
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Теарце → општина=Теарце using AWB)
| слика мапа=
| име=Првце
| општина=[[Општина Теарце|Теарце]]
| популација=27
| поштенски број=