Лешок: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Теарце → општина=Теарце using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Општествени установи: Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Теарце → општина=Теарце using AWB)
| опис=[[Лешочки манастир|Лешочкиот манастир]]
| име=Лешок
| општина=[[Општина Теарце|Теарце]]
| регион=[[Долни Полог]]
| популација=440