Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Додадени 17 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Струмица → општина=Струмица using AWB
с (Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Струмица → општина=Струмица using AWB)
| опис=Поранешната [[Општина Муртино|општинска зграда]]
| име=Муртино
| општина=[[Општина Струмица|Струмица]]
| популација=2209
| поштенски број=2432