Разлика помеѓу преработките на „Дорломбос“

Додадени 17 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Струмица → општина=Струмица using AWB
с (→‎Општествени установи: Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Струмица → општина=Струмица using AWB)
| опис=Поглед кон селото
| име=Дорломбос
| општина=[[Општина Струмица|Струмица]]
| популација=117
| поштенски број=