Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додадени 17 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Петровец → општина=Петровец using AWB
с (→‎Општествени установи: Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Петровец → општина=Петровец using AWB)
| опис=Поглед кон Дивље
| име=Дивље
| општина=[[Општина Петровец|Петровец]]
| популација=28
| поштенски број=