Разлика помеѓу преработките на „Горно Ботушје“

Додадени 30 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Македонски Брод → општина=Македонски Брод using AWB
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Македонски Брод → општина=Македонски Брод using AWB)
| име=Горно Ботушје
| име2=Горно Ботуше
| општина=[[Општина Македонски Брод|Македонски Брод]]
| популација=22
| поштенски број=