Разлика помеѓу преработките на „Лојане“

Додадени 15 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Липково → општина=Липково using AWB
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Липково → општина=Липково using AWB)
| слика мапа=
| име=Лојане
| општина=[[Општина Липково|Липково]]
| популација=2.682
| поштенски број=