Разлика помеѓу преработките на „Шулин“

Одземени 3 бајти ,  пред 1 месец
с
Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с
с (Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
|-
|[[2000]]
| 502 [http://www.rec.org.mk/Proekti/Prespa/ecotourismmk.pdf]
|-
|}
Родови во селото се: ''Веловци, Гроздановци, Доневци, Коревци, Костовци, Нечовци, Печовци, Настовци, Ристовци, Штерјовци, Симановци, Ташовци и Трповци.''<ref>{{Наведена книга|title=Населбите во Преспа|last=Јовановски|first=Владо|publisher=|year=2016|isbn=|location=Скопје|pages=}}</ref>
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Културни и природни знаменитости ==