Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Одземени 4 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎Општествени установи: Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с (→‎Демографија: Исправка кон поконкретни статии, replaced: | Турци → | Турци, | Албанци → |... using AWB)
с (→‎Општествени установи: Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
|}
 
== Општествени институцииустанови ==
*[[ОУ „Фан Ноли“ - Палатица]] - селското основно училиште.