Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Одземени 5 бајти ,  пред 8 месеци
с
Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
(Одбиена последната промена (од Vase20000) и ја поврати преработката 3939550 на Vase20000)
с (Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
|}
 
== Општествени институцииустанови ==
* [[ОУ "Маршал Тито" - Муртино|Основно училиште „Маршал Тито“]]
* пошта
== Културни и природни знаменитости ==
* [[Црква „Св. Ѓорѓи“ - Муртино|Црква „Св. Ѓорѓи“]]
* [[Евангелско-методистичка црква (Муртино)|Евангелско-методистичка црква]]
 
== Редовни настани ==