Разлика помеѓу преработките на „Лешок“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Општествени установи: Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с (→‎Демографија: Исправка кон поконкретни статии, replaced: | Турци → | Турци, | Роми → | using [[Project:AWB|AWB)
с (→‎Општествени установи: Стилски и правописни исправки, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
* ''Манојловци (1 к.)'' доселени се од [[Глоѓи|Глоги]].<ref>{{Наведена книга|title=Полог|last=Трифуноски|first=Јован|publisher=САНУ|year=1976|isbn=|location=Белград|pages=}}</ref>
 
== Општествени институцииустанови ==
Во селото се наоѓа и лекувалиштето од ТБЦ.