Разлика помеѓу преработките на „Еренбрајтштајн“

Одземени 10 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Исто така види → Поврзано using AWB
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB)
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: Исто така види → Поврзано using AWB)
Во 2002 година долината на [[Rhine Gorge|Горна Средна Рајна]] станала [[УНЕСКО|светско]] [[Светско наследство на УНЕСКО|културно наследство на УНЕСКО]] . Сајтот го вклучува како најсеверна точка на тврдината Еренбрајтштајн.<ref name="Map">{{Наведена мрежна страница|url=http://whc.unesco.org/download.cfm?id_document=117725|title=Map of the WHS|publisher=UNESCO|accessdate=16 July 2014}}</ref>
 
== Поврзано ==
== Исто така види ==
 
* Список на тврдини