Разлика помеѓу преработките на „Калниште“

Додадени 19 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: општина=Општина Пробиштип → општина=Пробиштип using AWB
с (clean up, replaced: 20 век → XX век (5), 19 век → XIX век using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: општина=Општина Пробиштип → општина=Пробиштип using AWB)
| слика мапа=
| име=Калниште
| општина=[[Општина Пробиштип|Пробиштип]]
| популација=2102
| поштенски број=2210