Разлика помеѓу преработките на „Горно Ботушје“

Одземени 4 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с (→‎Надворешни врски: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
Родови во селото се: ''Мањовци (30 к.) и Бежановци (6 к.)'' староседелски родови.<ref>{{Наведена книга|title=Порече|last=Јовановиќ|first=Петар|publisher=Српски етнографски зборник|year=1935|isbn=|location=Белград|pages=}}</ref>
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Самоуправа и политика ==