Разлика помеѓу преработките на „Гошинце“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с (→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
* '''Доселеници:''' ''Маљок (17 к.)'' потекнуваат од фисот [[Бериш]]. Доселени се од северна [[Албанија]]; ''Дурци (15 к.)'' потекнуваат од фисот [[Красниќи]]. Доселени се од северна [[Албанија]]; ''Рекан (11 к.)'' потекнуваат од фисот [[Красниќи]]. Доселени се од северна [[Албанија]]; ''Скенер (7 к.)'' потекнуваат од фисот Бериш. Доселени се од северна [[Албанија]].<ref>{{Наведена книга|title=Кумановско-Прешевска Црна Гора|last=Трифуноски|first=Јован|publisher=САНУ|year=1951|isbn=|location=Белград|pages=}}</ref>
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Администрација и политика ==