Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Одземени 4 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с (→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
* ''Исмаиловци (1 к.)'' доселени се од селото [[Пожаране]]. Таму припаѓале на истоимениот род. Имаат православни Македонци за роднини (''Шутевци'').<ref>{{Наведена книга|title=|last=|first=|publisher=|others=Трифуноски, Јован (1976). Полог. Белград: САНУ|year=|isbn=|location=|pages=}}</ref>
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Администрација и политика ==