Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Одземени 4 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
с (→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
* '''Доселеници:''' ''Кикировци (7 к.)'' по потекло се од фисот [[Бериша]] во северна Албанија. Роднини имаат во [[Одри]] и во [[Радуша]]; ''Колесњан (10 к.)'' доселени се од селото [[Колесњан]] во [[Љума]], северна Албанија. Имаат роднини во [[Одри]]; ''Топојан (6 к.)'' доселени се од истоименото село [[Топојани]] во [[Љума]], северна [[Албанија]].<ref name=":1">{{Наведена книга|title=Полог|last=Трифуноски|first=Јован|publisher=САНУ|year=1976|isbn=|location=Белград|pages=}}</ref>
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Администрација и политика ==