Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Брин“

Одземени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB
с (правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште using AWB)
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB)
* Поради еволуцијата на хардверот и софтверот, во можност сте да измерите речиси се. Тоа значи дека во нашиот живот секој може да има алатки со еднаква моќ.<ref>[Биографија и видео интервју на Сергеј Брин, Академија на Достигнувањата"]</ref>
 
== РеференциНаводи ==
{{Reflist|30em}}