Разлика помеѓу преработките на „Градска компјутерска мрежа“

с
→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB
с
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB)
Неколку значајни мрежи кои започнале како MAN се MAE-West, MAE-Ist и Sohnet Media Network.
 
== РеференциНаводи ==
<references />
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Метрополиси]]