Разлика помеѓу преработките на „Кружно движење“

Одземени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB
с (Јазична исправка, replaced: радиусот → полупречникот (3) using AWB)
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB)
* [[Праќка|Прашка (оружје)]]
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}