Разлика помеѓу преработките на „Етиопски календар“

Одземени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB
с (→‎Месеци: Правописна исправка, replaced: Грегоријанскиот календар → грегоријанскиот календар using AWB)
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Референци → Наводи using AWB)
|}
 
== РеференциНаводи ==
{{Наводи}}