Разлика помеѓу преработките на „Словенечки јазик“

Одземени 7 бајти ,  пред 4 месеци
с
Јазична исправка, replaced: официјален јазик → службен јазик using AWB
с (Јазична исправка, replaced: официјален јазик → службен јазик using AWB)
 
|script=[[Словенечка азбука|Словенечка]] [[латиница]]
|rang=по 100. место
|nation={{SVN}}<br />{{EUR}}<br /> Регионален или локален официјаленслужбен јазик во: [[Австрија]], [[Унгарија]], [[Италија]]
|agency=[[Словенечка академија на науките и уметностите]]
|lc1=
|
|}
 
 
== Гласови ==
| colspan="2" | &nbsp;
|}
 
 
{{ИЕ-јазик-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Словенечки јазик|*]]