Разлика помеѓу преработките на „Естонска Советска Социјалистичка Република“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Официјален јазик → службен јазик using AWB
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: Временска зона → Часовен појас using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Официјален јазик → службен јазик using AWB)
| align=center colspan=2 | [[Податотека:Soviet Union - Estonian SSR.svg]]
|-
| [[Официјаленслужбен јазик]]
| [[Естонски јазик|естонски]], [[Руски јазик|руски]] ([[де факто]])
|-