Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Одземени 4 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Ла Коруња (провинција) → Ла Коруња (покраина) using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Провинции во Шпанија|Провинција → Покраини во Шпанија|Покраина using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Ла Коруња (провинција) → Ла Коруња (покраина) using AWB)
| subdivision_name1 = [[Галиција (Шпанија)|Галиција]]
| subdivision_type2 = [[Покраини во Шпанија|Покраина]]
| subdivision_name2 = [[Ла Коруња (провинцијапокраина)|Ла Коруња]]
| subdivision_type3 = Округ
| subdivision_name3 = Бетансос