Лубрин: Разлика помеѓу преработките

Одземени 20 бајти ,  пред 2 години
с
Јазична исправка, replaced: Провинции во Шпанија|Провинција → Покраини во Шпанија|Покраина using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Лубрин (Алмерија) на Лубрин)
с (Јазична исправка, replaced: Провинции во Шпанија|Провинција → Покраини во Шпанија|Покраина using AWB)
|mapsize =
|map_caption =
|subdivision_type = [[Список на земји|Земја]] |subdivision_type1 = [[Автономна покраина|Покраина]] |subdivision_type2 = [[ПровинцииПокраини во Шпанија|ПровинцијаПокраина]]
|subdivision_name = {{flag|Spain}} |subdivision_name1 = [[Андалузија]] |subdivision_name2 = [[Алмерија (провинција)|Алмерија]]
|leader_title = [[Градоначалник]]
|footnotes =
}} <!-- Infobox ends -->
'''Лубрин ''' е општина која се наоѓа во провинција [[Алмерија (провинција)|Алмерија]], во автономната покраина [[Андалузија (покраина)|Андалузија]] .
 
== Демографија ==
{{Алмерија-гео-никулец}}
 
{{Шаблон:Општини во Алмерија}}
 
[[Категорија:Општини во Алмерија]]