Арагон: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Зарагоза → Сарагоса (3) using AWB)
сНема опис на уредувањето
град = [[Сарагоса]]|
јазик = [[шпански јазик|шпански]], [[каталонски јазик|каталонски]], [[арагонски јазик|арагонски]]|
официјални_јазицислужбени_јазици = [[шпански јазик|шпански]]|
назив_на_жителите = Арагонци, Арагонки|
број_на_жители = 1.277.471|