Кастиља-Ла Манча: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
град = [[Толедо]]|
јазик = [[шпански јазик|шпански]]|
официјални_јазицислужбени_јазици = [[шпански јазик|шпански]]|
назив_на_жителите = Кастиљанци, Кастиљанки|
број_на_жители = 1.894.667|