NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (Зборовна исправка, replaced: дијаметар со ширина од → пречник од using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
|алтернативни ознаки=OCL 939, ESO 136-SC14
}}
'''NGC 6025''' е [[отворено ѕвездено јато]] во соѕвездието [[Јужен Триаголник (соѕвездие)|Јужен Триаголник]], кое се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6025 се споменува и како OCL 939, ESO 136-SC14.