Разлика помеѓу преработките на „NGC 4450“

Додаден 1 бајт ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (→‎Откривање: Македонизација на единицата, replaced: 18,7 cm → 18,7 см using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
|алтернативни ознаки=UGC 7594, MCG 3-32-48, CGCG 99-62, VCC 1110, IRAS 12259+1721
}}
'''NGC 4450''' е [[спирална галаксија]] во соѕвездието [[Береникина Коса (соѕвездие)|Береникина Коса]], која се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 4450 се споменува и како UGC 7594, MCG 3-32-48, CGCG 99-62, VCC 1110, IRAS 12259+1721.