Разлика помеѓу преработките на „NGC 1717“

Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
|алтернативни ознаки=NGC 1709, MCG 0-13-54, CGCG 394-58, NPM1G -00.0168
}}
'''NGC 1717''' е [[леќеста галаксија]] во соѕвездието [[Орион (соѕвездие)|Орион]], која се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 1717 се споменува и како NGC 1709, MCG 0-13-54, CGCG 394-58, NPM1G -00.0168.