Разлика помеѓу преработките на „NGC 121“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 месец
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB
с (→‎Откривање: Македонизација на единицата, replaced: 18,7 cm → 18,7 см using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ''' е → ''' — using AWB)
|алтернативни ознаки=ESO 50-SC12, in SMC
}}
'''NGC 121''' е [[збиено ѕвездено јато]] во соѕвездието [[Тукан (соѕвездие)|Тукан]], кое се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 121 се споменува и како ESO 50-SC12, in SMC .