Разлика помеѓу преработките на „Коми“

Одземени 2 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Часовен појас: Стилска исправка, replaced: Временска зона → Часовен појас using AWB
с (→‎Географија: Правописна исправка, replaced: северо-исток → североисток (3) using AWB)
с (→‎Часовен појас: Стилска исправка, replaced: Временска зона → Часовен појас using AWB)
* ''Граници'': [[Ненецки автономен округ]] (север, североисток), [[Јамало-Ненецки автономен округ]] (североисток, исток), [[Ханти-Мансиски автономен округ - Југра]] (југоисток, југ), [[Свердловскаја област]] (југ), [[Пермски крај]] (југ), [[Кировскаја област]] (југ, југозапад, запад), [[Архангелскаја област]] (северозапад, север).
 
=== ВременскаЧасовен зонапојас ===
[[Податотека:Map of Russia - Moscow time zone.svg|left|75px]]