Разлика помеѓу преработките на „Ирански јазици“

Одземени 6 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Стилска исправка, replaced: Централна Азија → Средна Азија using AWB
с (clean up, removed: |ref=harv using AWB)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: Централна Азија → Средна Азија using AWB)
{{Infobox language family
|name=Ирански јазици
|region=[[Југозападна Азија]], [[ЦентралнаСредна Азија]], и западна [[Јужна Азија]]
|familycolor=Indo-European
|fam2=[[Индоирански јазици|индоирански]]