Богојци: Разлика помеѓу преработките

Додадени 7 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Стилски исправки, replaced: {{Македонија-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB
с (→‎Историja: Правописна исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Стилски исправки, replaced: {{Македонија-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
* [https://maps.google.com/maps?q=%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%98%D1%86%D0%B8,+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&hl=en&ie=UTF8&ll=41.288287,20.669543&spn=0.004377,0.010568&sll=41.232251,20.589924&sspn=0.0701,0.169086&oq=%D0%91%D0%BE%D0%B3%D0%BE,+%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0&t=h&hnear=Bogojci,+Macedonia+(FYROM)&z=17 Сателитска снимка на Богојци] на Google Maps.
 
{{Македонија-гео-никулец}}
{{Општина Струга}}