Црвена Нива: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB
с (→‎Историja: Правописна исправка, replaced: Отоманската Империја → Отоманското Царство using AWB)
с (→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
'''Црвена Нива''' — село во [[Општина Кочани]], во околината на градот [[Кочани]].
 
{{МакМакедонија-гео-никулец}}
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија|