Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додаден 21 бајт ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB
с (→‎Демографија: Исправка кон поконкретни статии, replaced: | Власи → | Власи, | Бошњаци → | [[Македонски Б using AWB)
с (→‎top: Замена со прикладна предлошка за никулци, replaced: {{Мак-никулец}} → {{Македонија-гео-никулец}} using AWB)
'''Првце''' — село во [[Општина Теарце]], во околината на градот [[Тетово]].
 
{{МакМакедонија-гео-никулец}}
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија|