Крушево (Серско): Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Општествени установи: Јазична исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи using AWB)
== Демографија ==
 
== Општествени институцииустанови ==
 
== Културни и природни знаменитости ==