Хасан Приштина: Разлика помеѓу преработките

Одземени 34 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: clean up, replaced: |Отоманско Царство}} → }} using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: Отоманска империја → Отоманско Царство using AWB)
с (→‎top: clean up, replaced: |Отоманско Царство}} → }} using AWB)
| опис = албански револуционер и политичар
| роден-дата = {{роден на|||1873}}
| роден-место = {{роден во|Вучитрн|Отоманско Царство}}
| починал-дата = {{починал на|13|август|1933}}
| починал-место = {{починал во|Солун|Грција}}