Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Механика“

с
Бот Додава: zh-yue:Category:力學
с (Бот Додава: af, an, ar, be, be-x-old, bg, bs, ca, cs, da, de, el, en, eo, es, eu, fa, fi, fr, he, id, io, it, ja, ka, ko, lt, lv, mn, nds, nl, nn, no, oc, pl, pt, ro, ru, simple, sk, sl, sr, sv, ta, tr, uk, vi, wa, zh)
с (Бот Додава: zh-yue:Category:力學)
[[wa:Categoreye:Mecanike]]
[[zh:Category:力學]]
[[zh-yue:Category:力學]]
59.415

уредувања