Симеон Кавракиров: Разлика помеѓу преработките

Одземени 34 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: clean up, replaced: |Отоманско Царство}} → }} using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Отоманска империја → Отоманско Царство using AWB)
с (→‎top: clean up, replaced: |Отоманско Царство}} → }} using AWB)
наставка= |
роден-дата={{роден на|16|ноември|1898}} |
роден-место={{роден во|Солун|Егејска Македонија|Отоманско Царство}} |
починал-дата={{починал на|14|јуни|1934}} |
починал-место= {{починал во|Семково|Бугарија}}