Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Одземени 34 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: clean up, replaced: |Отоманско Царство}} → }} using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Отоманска империја → Отоманско Царство using AWB)
с (→‎top: clean up, replaced: |Отоманско Царство}} → }} using AWB)
наставка= |
роден-дата={{роден на|18|март|1857}} |
роден-место= {{роден во|Загоричане|Егејска Македонија|Отоманско Царство}} (ден. [[Грција]]) |
починал-дата={{починал на|15|април|1906}}|
починал-место= {{починал во|Влахи|Бугарија}} |