Разлика помеѓу преработките на „Џон Адамс“

Додадени 2 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
с
 
}}
 
'''Џон Адамс''' ({{lang-en|John Adams}}, 30 октомври 1735 - 4 јули 1826) бил [[САД|американси]] политичар и вториот [[Листасписок на претседатели на Соединетите Американски Држави|претседател на Соединетите Американски Држави]] (1797 - 1801), после кога бил првиот заменик-претседател (1789–1797).
 
{{Претседатели на САД}}