Разлика помеѓу преработките на „Кинеска кујна“

Додадени 6 бајти ,  пред 2 месеци
нема опис на уредувањето
=== Јадења на национално ниво ===
Постојат многу јадења кои се сметаат за заедничко кинески јадења како дел од националната кујна. Еве списоци на почестите јадења во [[Кина]]:
* [[Листасписок на кинески јадења#Солени јадења|Солени јадења]]
* [[Листасписок на кинески јадења#Скробни јадења|Скробни јадења]]
* [[Листасписок на кинески јадења#Други јадења|Други специјалитети]]
 
== Прибор за јадење ==