Разлика помеѓу преработките на „81 (број)“

Одземени 58 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB
с (Bot: Migrating 47 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q712876 (translate me))
с (→‎top: Непотребно, removed: {{Без извори|датум=октомври 2009}} using AWB)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Природен број|број=81|македонски=осумдесет и еден|реден=осумдесет и прв|делители=|фактор=|римски=LXXXI|бин=|хекс=|окт=|
околина= [[80 (број)|80]] '''81''' [[82 (број)|82]] }}
 
'''81 (осумдесет и еден)''' е [[број]] и име на [[глиф]]от што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот [[80 (број)|80]] а претходник на бројот [[82 (број)|82]].
 
{{Никулец за број}}