Разлика помеѓу преработките на „Никола Саркози“

Одземен 1 бајт ,  пред 10 месеци
с
clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB
(додаден/изменет шаблон)
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
 
'''Никола Саркози''' ([[француски]]: Nicolas Sarkozy) (роден на [[28 јануари]] во [[Париз]], [[Франција]]) е поранешен [[претседател]] на Франција, во периодот од [[2007]] до [[2012]] година.
==Животопис==
==Биографија==
 
==Политичка кариера==
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Саркози, Никола}}
[[Категорија:Француски политичари]]