Разлика помеѓу преработките на „Сашко Коцев“

Одземени 10 бајти ,  пред 8 месеци
с
clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
'''Сашко Коцев''' (роден на {{роден на|28|ноември|1981}} во {{роден во|Куманово}}) — македонски театарски, филмски и телевизиски глумец, стендап комичар и водител.
 
==Животопис==
==Биографија==
 
Сашко Коцев дипломирал на [[Факултет за драмски уметности - Скопје|Факултетот за драмски уметности]] - [[Скопје]] во класата на [[Владимир Милчин]].
| colspan="4" |2000.-те[[#1|&#9650;]]<div id="2000"/>
|-
| 2003. || [[Седум приказни за љубовта и свршувањето (телевизиска серија)|Седум приказни за љубовта и свршувањето ]] ТВ серија|| /
|-
| 2006. || [[Стрмоглави (филм)|Стрмоглави]] ТВ филм|| Келнерот
| colspan="4" |2010.-те[[#1|&#9650;]]<div id="2000"/>
|-
| 2010. || [[Како да ме нема (филм)|Како да ме нема ]] ТВ филм || /
|-
| 2011. || [[Ова не е американски филм (филм)|Ова не е американски филм]] ТВ филм || Специјалец
| 2014. || [[До балчак (филм)|До балчак]] ТВ филм || Крсто
|-
| 2014. || [[Враќање (филм)|Враќање ]] Краток филм || Митре
|-
| 2015. || [[Ќе бидеме светски прваци (филм)|Ќе бидеме светски прваци]] ТВ филм || Помошен тренер
|-
| 2016. || [[Медена ноќ (филм)|Медена ноќ ]] ТВ филм || Менаџер
|-
| 2016. || [[Пепи и Муто (филм)|Пепи и Муто]] Краток филм ||
|-
| 2017. || [[Инсајдер (тв-серија)|Инсајдер ]] ТВ серија|| Саша
|-
| 2018. || [[Еј (филм)|Еј]] ТВ филм || Роберт
| 2019. || [[Ефектот на среќа (филм)|Ефектот на среќа]] ТВ филм || Игор
|-
| 2017-2019. || [[Фамилијата Марковски (телевизиска серија)|Фамилијата Марковски ]] ТВ серија|| Александар
|-
| 2020. || ''[[Зоки Поки (телевизиска серија)|Зоки Поки ]]'' ТВ серија|| Филип
|-
|}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Коцев, Сашко}}
 
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Македонски театарски глумци]]