Разлика помеѓу преработките на „КК АВ Охрид“

Одземени 28 бајти ,  пред 1 година
с
Правописна исправка, replaced: цм → см using AWB
с (Правописна исправка, replaced: цм → см using AWB)
| a_pattern_b=_thinsidesonwhite|a_body=FFFFFF|a_shorts=0099FF|a_pattern_s=
}}
'''КК АВ Охрид''' - поранешен [[Македонија|македонски]] [[Кошарка|кошаркарскикошарка]]рски клуб со седиште во [[Охрид]]. Клубот бил учесник во три сезони во [[Прва македонска кошаркарска лига|Првата македонска кошаркарска лига]].
 
==Историја==
! style="background-color:blue; color:white;" align="center"| број
! style="background-color:blue; color:white;" align="center"| име
! style="background-color:blue; color:white;" align="center"| висина цмсм
! style="background-color:blue; color:white;" align="center"| позиција
! style="background-color:blue; color:white;" align="center"| години
* [http://basketball.eurobasket.com/team/FYR-Macedonia/Ohrid-AV/21010?Page=0 Профил на КК АВ Охрид на Eurobasket.com]
 
{{Шаблон:Кошаркарска прва лига 2018/2019}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:АВ Охрид}}
[[Категорија:Македонски кошаркарски клубови]]