Даинис Криштопанс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: цм → см using AWB
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: Даинис Криштопанс (роден на 27 септември, 1990 год.) е латвиски ракометен реп...)
 
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: цм → см using AWB)
'''Даинис Криштопанс''' (роден на 27 септември, 1990 год.) е [[Латвија|латвиски]] ракометен репрезентативец кој настапува за [[РК Вардар]]. Тој е еден од највисоките ракометари во светот, со висина од 215 цмсм и тежина 135 кг.